Пропіленгліколь – що це? Зовні – в’язка безбарвна рідина, купити яку можна оптом на вигідних умовах у нашій компанії. Функціонально – матеріал з унікальними властивостями, примітними характеристиками й різноплановими впливами, а відтак широко застосовуваний у промисловості й не тільки.
Навіщо потрібен пропіленгліколь? Речовина є чудовим розчинником для сполук, що належать до різних класів. Вона добре вбирає і зберігає вологу, виконує роль емульгатора. Виступає холодоносієм (теплоносієм), пластифікатором, змащувальним компонентом. Використовується у харчовій промисловості. З огляду на протигрибкові та антибактеріальні якості, часто виступає в ролі консерванту. І це ще далеко не весь перелік можливих функціональних впливів.
Де застосовується пропіленгліколь? З урахуванням широти функціоналу, реактив знаходить застосування у великому переліку різнопланових галузей та процесів, як компонент різноманітних функціональних матеріалів. Ось основні напрямки застосування пропіленгліколю:
Доповнювати цей список можна довго, більше читайте у розділі Застосування пропіленгліколю. Але головне – зробити правильний висновок: пропіленгліколь є широко затребуваним матеріалом, застосовуваним повсюдно для вирішення дуже багатьох завдань.
Пропіленгліколь – що це таке, розглянемо більш детально. Отже, це синтетична рідка речовина в’язкої консистенції, що володіє гігроскопічними властивостями, ледь солодким смаком, прозора, без кольору і запаху. Характеризується низькою леткістю і відсутністю токсичних впливів. Існує у двох ізомерах: 1,2-пропіленгліколь та 1,3-пропіленгліколь.
Пропіленгліколь – двоатомний спирт, типовий представник класу гліколів (органічних речовин, які містять по дві гідроксильні групи в структурі молекул). Більше про хімічні та фізичні властивості пропіленгліколю.
Пропіленгліколь – чудовий розчинник, що змішується з водою в різних пропорціях. Піддається розчиненню в спиртах, ефірах, кислотах, кетонах, альдегідах, амінах, метилтрихлориді. Унікальна здатність речовини – змішувати гідрофільні й гідрофобні сполуки, які самі по собі змішуванню не піддаються.
Густина вказаного хімікату – середня: нижча, в порівнянні з гліцерином і етиленгліколем, та вища, ніж в етилового спирту. Дорівнює 1,0363 г/см³. В’язкість – більш висока, ніж в одноатомних спиртів і етиленгліколю, особливо це стосується низьких температурних режимів. Молярна маса – 76,09 г/моль.
Також уваги заслуговують термічні властивості сполуки. Плавиться вона при -60 °C, кипить при 187,4 °C, спалахує при 107 °C.
Пропіленгліколь піддавався численним дослідженням, результати яких однозначні: речовина безпечна, не несе шкоди, відомості про побічні ефекти не зареєстровані. Внесена до списку харчових добавок під кодом Е1520.
У різних джерелах можна зустріти варіативні назви речовини. Традиційно пропіленгліколь – це також 1,2-пропандіол,
1,2-діоксіпропан, монопропіленгліколь, α-пропіленгліколь. Систематичне найменування (IUPAC) – пропан-1,2-діол.
Іноземні назви: Dowfrost, Methylethylene/Monopropylene glycol, PG 12, Propane-1,2-diol, 1,2-propanediol.
Можливі скорочення: ПГ, PG, PGI, MPG.
Щоб зрозуміти структуру сполуки, склад молекули та розташування атомів, слід розглянути можливі варіанти формули речовини.
Пропіленгліколь, формула раціональна, молекулярна: C3H8O2. Вона демонструє склад, але не порядок молекул.
Скорочена структурна формула (СH2(OH)-СH(OH)-СH3) дає інформацію про функціональні групи, що позначаються на активності реактиву. За повною структурною формулою можна побачити всі молекулярні зв’язки.
Детальну інформацію про пропіленгліколь та як його придбати можна дізнатися у телефонному режимі, а наявний у нас товар можете переглянути в каталозі. Телефонуйте, запитуйте, замовляйте пропіленгліколь оптом недорого з доставкою по Україні, а ми подбаємо про максимально взаємовигідну співпрацю.
Адреса:
м. Львів, вул. Грунтова, буд. 1